„Pochylając się z miłością nad cierpiącymi, uczcie się poznawać głęboką rzeczywistość tajemnicy cierpienia. Cierpienie, którego jesteście świadkowi, niech będzie dla was miarą poświęcenia, jakiego się od was oczekuje.”

Jan Paweł II, Orędzie na VII Światowy Dzień Chorego

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Kielcach

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy na ul. Wesołej 45, znajdujący się vis-à-vis gmachu naszego Seminarium, jest miejscem, które co piątek o godzinie 13.50 odwiedza grupa kleryków. Ośrodek ten nie tylko jest miejscem świadczenia usług medycznych i całodobowej opieki nad chorymi kobietami, ale jest również domem, w którym ważna i doceniana jest sfera duchowa.

Siostry Sługi Jezusa prowadzące ośrodek dbają o zapewnienie wszystkim tam przebywających spotkania z Bogiem. Stąd wynika nasza obecność w tym ośrodku, polegająca na prowadzeniu nabożeństw, najczęściej tych związanych z rokiem liturgicznym – różaniec (październik), nabożeństwa za zmarłych (listopad), majowe, czerwcowe. Każdorazowo staramy się odwiedzać w miarę naszych możliwości wszystkie pensjonariuszki, starając się wysłuchać, wspomóc dobrym słowem, a nierzadko uczyć się od nich cierpliwości, pokory i dostrzegania Boga w każdych, wydawałoby się nawet małoznaczących chwilach życia. Od kilku lat organizujemy również akcję mikołaj, która odbywa się  6 grudnia, w okresie bożegonarodzenia kolędujemy,a w święto kobiet obdarowujemy pensjonariuszki i personel kwiatami.

Co roku po Święceniach Prezbiteratu nowo wyświęceni kapłani  sprawują w Kaplicy przed łaskami słynącym obrazem Boga Ojca Mszę Świętą Prymicyjną w intencji wszystkich przebywających w zakładzie oraz wszystkich pracujących w tym ośrodku.

no images were found