Klerycki Ruch Maryjny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kieleckiej

maryjneKoło Maryjne powstało w 1924 roku. Nie posiadamy dokładnych informacji czy jego inicjatorem był któryś z profesorów, czy też sami alumni. Najprawdopodobniej do jego powstania przyczyniła się jedna z najbardziej chlubnych postaci w historii Kościoła Kieleckiego: błogosławiony ksiądz Józef Pawłowski – kleryk, profesor i rektor naszego seminarium, męczennik z obozu w Dachau.

Obecnie Klerycki Ruch Maryjny jest w naszym seminarium największą wspólnotą modlitewną. Co środę gromadzi alumnów na nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ma ono dla nas szczególny charakter, gdyż jego współtwórcami są ludzie z zewnątrz, którzy nadsyłają na nasz adres e-mailowy  intencje, w których proszą Boga o łaski, dziękują za wyświadczone im dobro, ale także przepraszają za swoje upadki.

Oprócz modlitwy wspólnota nasza podejmuje wiele inicjatyw. W swoich przedsięwzięciach pamiętamy o ważnych wydarzeniach i rocznicach z historii naszej Ojczyzny. Prosimy Matkę Miłosierdzia, by u Swego Syna Jezusa Chrystusa wyprosiła dla polskich bohaterów dar życia wiecznego. Otwieramy się na działalność charytatywną, czego dowodem były nasze wizyty i akademie w kieleckiej placówce dla chorych na Alzheimera, udział w zbieraniu nakrętek dla kalekich dzieci wraz z jędrzejowską Fundacją “Trinitas”, czy Akcja Szlachetna Paczka.

Niedawno świętowaliśmy 90 – lecie powstania naszego Ruchu. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Św. w kościele seminaryjnym pod wezwaniem Trójcy Świętej. Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie licznych wspólnot maryjnych z całej Polski. Nie zabrakło także części artystycznej oraz gości specjalnych.

Grupa modlitewna rozwija wśród kleryków szczególną pobożność Maryjną i troskę o drugiego człowieka. Wszystko to potrzebne jest przyszłym kapłanom, których Maryja jest duchową Matką.

no images were found

Aby dodać intencje, należy wypełnić poniższy formularz.

    Imię (wymagane)

    Adres email

    Treść wiadomości