Klerycki Ruch Maryjny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kieleckiej

Klerycki Ruch Maryjny (pierwotnie Sodalicja Mariańska) powstał 2 lutego 1922 roku. Nie posiadamy dokładnych informacji czy jego inicjatorem był któryś z profesorów, czy też sami alumni. Najprawdopodobniej do jego powstania przyczyniła się jedna z najbardziej chlubnych postaci w historii Kościoła Kieleckiego: błogosławiony ksiądz Józef Pawłowski – kleryk, profesor i rektor naszego seminarium, męczennik z obozu w Dachau.

Klerycki Ruch Maryjny w każdą środę gromadzi alumnów na nabożeństwie nieustającej nowenny do Matki Bożej. Ma ono dla nas szczególny charakter, gdyż jego współtwórcami są ludzie z zewnątrz, którzy nadsyłają na nasz adres e-mailowy  intencje, w których proszą Boga o łaski, dziękują za wyświadczone im dobro, ale także przepraszają za swoje upadki.

Oprócz modlitwy wspólnota nasza podejmuje wiele inicjatyw. W swoich przedsięwzięciach pamiętamy o ważnych wydarzeniach i rocznicach z historii naszej Ojczyzny. Prosimy Matkę Miłosierdzia, by u Swego Syna Jezusa Chrystusa wyprosiła dla polskich bohaterów dar życia wiecznego.

Grupa modlitewna rozwija wśród kleryków szczególną pobożność Maryjną i troskę o drugiego człowieka. Wszystko to potrzebne jest przyszłym kapłanom, których Maryja jest duchową Matką.

Zachęcamy do nadsyłania intencji, które polecamy Bogu przez ręce Maryi w każdą środę roku akademickiego w czasie nabożeństwa nieustającej nowenny, sprawowanego o godz. 21:00 w naszej kaplicy seminaryjnej. 

Aby dodać intencje, należy wypełnić poniższy formularz.

    Imię (wymagane)

    Adres email

    Treść wiadomości