Ogłoszenia kościoła Trójcy Świętej

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30 maja 2021

1. Dziś, w uroczystość tytułu naszego kościoła, możemy uzyskać odpust, czyli darowanie kary doczesnej za odpuszczone już grzechy, wypełniając zwykłe warunki: spowiedź (lub stan łaski uświęcającej), przystąpienie do komunii świętej, modlitwa w intencjach polecanych przez papieża oraz wzbudzenie intencji uzyskania odpustu.

2. Dziś, w niedzielę 30 maja, o godz. 18.00 na Placu Jana Pawła II przy Bazylice w Ks. Bp Ordynariusz będzie przewodniczył Mszy św. w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po jej zakończeniu odbędzie się koncert w wykonaniu chóru kościoła garnizonowego w Kielcach.

3. W środę 2 czerwca mija 30 lat od wizyty Jana Pawła II w Kielcach. Tego dnia na lotnisku w Masłowie odbędzie się Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych. O godz. 11.00 Ks. Bp Marian Florczyk odprawi Mszę św., po której przewidziana jest część artystyczna.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
* 31 maja – święto Nawiedzenia Najśw Maryi Panny
* 1 czerwca – św. Justyna Męczennika
* 5 czerwca – św. Bonifacego, biskupa i męczennika

5. W czwartek 3 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym roku procesja eucharystyczna w Bazylice Katedralnej odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.00 na placu przykatedralnym.

6. W środę 2 czerwca o godz. 19.00 – Msza św. w klasycznym rycie rzymskim.

7. W piątek 4 czerwca – pierwszy piątek miesiąca.

8. W sobotę 5 czerwca o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

 

 


Msza Święta in forma extraordinaria*

 

Msza Święta in forma extraordinaria jest sprawowana w pierwszą środę i trzeci piątek miesiąca o godzinie 19:00.

Od lipca do końca września zmiana godziny celebrowania Mszy Świętej na godzinę 18:00.

Najbliższe terminy Jej sprawowania:

  • 18 czerwca,
  • 7 lipca,
  • 16 lipca.

* niniejsza strona jest jedynym źródłem wszelkich i aktualnych informacji na temat Mszy Świętej in forma extraordinaria sprawowanej w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Kielcach.