Ogłoszenia kościoła Trójcy Świętej

 

NIEDZIELA W OKTAWIE WIELKANOCY

(BIAŁA lub MIŁOSIERDZIA BOŻEGO)

24 kwietnia 2022 roku

1.Dziś kończy się oktawa wielkanocna – obchód największych świąt chrześcijaństwa. Tej niedzieli, od starożytności nazywanej Dominica in albis (Niedzielą Białą), od białych szat, w których nowo ochrzczeni przez osiem dni przychodzili na Eucharystię,  Jan Paweł II nadał jeszcze jedną nazwę – Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś przypada Święto Patronalne Caritas; ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia, w tym na adaptację mieszkań dla rodzin z Ukrainy. Caritas zaprasza dziś do Parku Miejskiego na festyn pod nazwą Dzień Dobra w godz. 14.00 – 18.00 Będą tam występy artystyczne podopiecznych Caritas, zabawy integracyjne dla dzieci, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz koncert uwielbienia Zespołu To ON.

3. Jutro, 25 kwietnia – św. Marka Ewangelisty. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta w tradycyjnym rycie rzymskim.

4. We wtorek 26 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia – z soboty w oktawie wielkanocnej, która jest wyżej w hierarchii dni liturgicznych. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna w intencji Księży Jubilatów: ks. prof. Julisława Łukomskiego i ks. prof. Mieczysława Rusieckiego, z okazji 90. rocznicy ich urodzin i 65. rocznicy ich święceń kapłańskich. Obaj Jubilaci od kilkudziesięciu lat posługują w kościele seminaryjnym; ks. prof. Mieczysław Rusiecki przez 23 lata w imieniu i w zastępstwie trzech kolejnych rektorów opiekował się kościołem seminaryjnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W piątek 29 kwietnia – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. Tego dnia przypada Narodowy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
Z tej okazji w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Kapłanów i Sióstr Zakonnych pracujących w Diecezji Kieleckiej, zamordowanych, więzionych i prześladowanych w latach okupacji niemieckiej i w czasach komunizmu.

6. W sobotę – 30 kwietnia – o godz. 18.00 w kościele garnizonowym w Kielcach będzie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny; następnie ulicami miasta przejdzie pokutny marsz różańcowy w hołdzie niezłomnym Kapłanom i Siostrom Zakonnym Diecezji Kieleckiej. Na modlitwę zaprasza Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

7. W przyszłą niedzielę – dnia 1 maja – nabożeństwo majowe o godz. 7.00. W dni powszednie będzie zaś ono o godz. 17.30.

 

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia!

 


Intencje mszalne kościoła Trójcy Świętej  (25.04 – 01.05.2022 r.)

Uwaga!

(Intencje podane są na stan 24.04.2022 r. W przeciągu całego tygodnia mogą one jednak ulec zmianie. Finalna wersja intencji znajduje się w zakrystii)

 


Msza święta w starożytnej formie Rytu Rzymskiego (Vetus Ordo)

Terminy Mszy św. na maj i czerwiec 2022

  1. 18 maja  – trzecia środa – św. Wenancjusza, Męczennika (3 kl.) – godz. 19.00. 

      2. 26 maja – termin dodatkowy – Wniebowstąpienie Pańskie (1 kl.) – godz. 19:00.

      3. 1 czerwca – pierwsza środa – bł. Jakuba Strzemię, Biskupa i Wyznawcy (3 kl.) – godz. 19:00.

      4. 15 czerwca – trzecia środa – śś. Wita, Modesta i Krescencji, Męczenników (3 kl.) – godz. 19:00.

      5. 29 czerwca – termin dodatkowy – śś. Piotra i Pawła, Apostołów (1 kl.) – godz. 19:00.

 

 

Niniejsza strona jest jedynym źródłem wszelkich i aktualnych informacji dotyczących Mszy Świętej sprawowanej według Mszału z 1962 roku w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Kielcach.