Ogłoszenia kościoła Trójcy Świętej

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
5 września 2021

1. W tym tygodniu w środę 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; tradycyjnie, zwłaszcza na polskiej wsi, zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Tytuł kościoła i odpust w Bazylice Kolegiackiej w Wiślicy.
2. W drugi czwartek miesiąca, czyli 9 września, po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całodobowa Adoracja Miłości.
3. W ciągu tygodnia podczas nabożeństwa kończącego adorację będziemy odmawiać modlitwę przed beatyfikacją Sług Bożych – m. Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego.
4. Dziś dzień modlitwy o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków,
po mszach św. kwesta na wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów
i uchodźców w Polsce i za granicą.
5. We wtorek 7 września o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej Ks. Bp Marian Florczyk odprawi Mszę św. w intencji poległych i zmarłych obrońców Westerplatte, pochodzących z Kielecczyzny. Po Mszy nastąpi przemarsz pod Wojewódzki Dom Kultury, gdzie odbędzie się Apel Poległych.
6.W ramach Festiwalu Muzyki Dawnej w naszym kościele w sobotę 11 września o godz. 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu znakomitej francuskiej klawesynistki Aliny Zylberajch i kontratenora Piotra Olecha. Usłyszymy francuską muzykę barokową na klawesyn oraz arie przedklasyczne na kontratenor i pianoforte.

 


Msza święta w starożytnej formie Rytu Rzymskiego

 

Powiadamiamy wiernych, że w związku z nowymi normami zawartymi w motu proprio Traditionis custodes Ksiądz Biskup Ordynariusz wyraził tymczasowo zgodę na sprawowanie Mszy świętej w starożytnej formie Rytu Rzymskiego w kościele seminaryjnym według dotychczasowych ustaleń.

Termin najbliższej Mszy  Świętej:
*  17 września, czyli piątek po XVI niedzieli po
Zesłaniu Ducha Świętego, godz. 17.00.

Zmiana godziny jest spowodowana kolizją obowiązków zaistniałych po stronie celebrującego kapłana. Prosimy powiadomić o tym wiernych, którzy nie korzystają z internetu.

* Niniejsza strona jest jedynym źródłem wszelkich i aktualnych informacji dotyczących Mszy Świętej sprawowanej według Mszału z 1962 roku w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Kielcach.