Jeden cel – wiele pasji

Koło Miłosierdzia zrzesza alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym, którzy prowadzą działalność charytatywną i wolontaryjną. Ma swoją wyjątkową specyfikę. Zajmuje się szerzeniem dzieła miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebuje dzisiejszy świat. Alumni uczęszczają do placówek, w których spotykają różnych ludzi. Są to dzieci, młodzież, dorośli i starsi, samotni, chorzy, niepełnosprawni, czy więźniowie. Każde ze spotkań to niezapomniane chwile. To pojedynczy człowiek z jego własnym krzyżem. Staramy się ich wspierać przez modlitwę, rozmowę i różne inicjatywy.
Obecnie do Koła Miłosierdzia należy 57 alumnów. W każdą środę o godz. 21:15, w seminaryjnej kaplicy św. Kazimierza Królewicza, spotykamy się na wspólnej modlitwie za podopiecznych naszego koła. Polecamy ich w  Koronce do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Działalność alumnów skupia się także na rozwoju intelektualnym, którzy rozwijają swoje zainteresowania w kołach naukowych: historycznym i filozoficznym. Pasjonaci muzyki spełniają się w chórze seminaryjnym, czy zespole Kerygmat. Swoje talenty pisarskie klerycy poszerzają redagując artykuły do czasopisma Obecni. Fani sportu również mogą znaleźć coś dla siebie w kole sportowym, które regularnie prowadzi treningi na hali sportowej oraz organizuje mecze piłkarskie z ministrantami czy innymi uczelniami.