„Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili” (J 15, 16). W sobotę 27 maja po raz kolejny uczestniczyliśmy w wieczorze powołaniowym odbywającym się pod hasłem „Przez ich modlitwy i zasługi”. Wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej zebraliśmy się w kościele parafialnym w Chęcinach, aby modlić się o dar nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Punkt wyjścia stanowiła Eucharystia sprawowana jako msza wigilijna uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Przewodniczył jej prefekt alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, ks. Kamil Banasik; wygłosił on także homilię. Liturgię Słowa i pieśni przygotowała młodzież.

Po mszy przyszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Towarzyszyły nam w niej relikwie polskich świętych: Jana Pawła II, Stanisława Kostki, bł. Karoliny Kózkówny (patronów KSM-u) oraz św. Faustyny. Oprawę muzyczną i pieśni zapewnili członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, natomiast rozważania prowadzili klerycy naszego seminarium. Alumn Mateusz Smolarczyk wygłosił również zebranym świadectwo, w którym opowiedział o swoim własnym rozeznawaniu powołania.

alumn Michał Ciszek