Święto Trzech Króli, które obchodzimy 6 stycznia jest jednocześnie Światowym Dniem Misji Dzieci. Z tego też powodu 06.01.22r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach o godz. 11.00 obyła się Msza Święta którą sprawował Bp. Jan Piotrowski. Homilię wygłosił ks. Michał Kacprzyk, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych.

Zwrócił w niej uwagę na powód dla jakiego Mędrcy z czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii postanawiają udać się w podróż. Podróż będącą bezsensowną dla ceniących sobie ludzie bogactwa a nie dostrzegających bogactw jakie oferuje nam Jezus: pokoju, nadziei, radości dziecka bożego i łaski zbawienia.

Powołując się na charakter misyjny wspólnoty Kościoła przytoczył świętych, którzy za życia byli szczególnie zaangażowani w działalność misyjną: Św. Cyryla i Metodego, bł. Marię Teresą Ledóchowską. Podając przykład Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca i Joanny Bigard inicjatorki Dzieła św. Piotra Apostoła wskazał na konieczność modlitwy i wsparcia materialnego dla misji. Podkreślił wagę formacji młodych pokoleń w duchu misyjnym. Kończąc homilię zachęcił do głoszenia boskiego prawa, które jest powinnością każdego katolika.

Kolędnicy misyjni zgromadzeni na Eucharystii po jej zakończeniu przedstawili przygotowane przedstawienie jasełkowe.

al. Paweł Skóra