Jak każdego roku w drugą sobotę miesiąca stycznia (w tym roku wypadła: 09.01.2021r.) w Seminarium Duchownym w Kielcach goszczono delegatów zarządu Grona Przyjaciół Seminarium. Z uwagi na panującą epidemię, zachowane były wszelkie niezbędne środki ostrożności. Eucharystię w intencji Grona Przyjaciół Seminarium, celebrował Biskup Jan Piotrowski o godzinie 11.00 w Kaplicy Św. Kazimierza. W Mszy Świętej uczestniczyli alumni, diakoni, zarząd seminaryjny i Grona Przyjaciół Seminarium.

Biskup w homilii podkreślił znaczenie: odpowiedzialności za powołania spoczywającej na całej wspólnocie Kościoła, powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego zdolnego przejść próby czasu, owocu właściwego rozpoznania, które jest wolne od wszelkiego przymusu i niezbędnej dla życia w prawdzie znajomości historii Ojczyzny i Kościoła.

Kończąc homilię biskup podziękował za wsparcie modlitewne i materialne oraz życzył członkom Grona Przyjaciół Seminarium aby ten rok – Świętego Józefa – był dla nich bogaty w łaski i obfite Boże błogosławieństwo.

Po zakończonej Mszy Świętej udano się na obiad, a później rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

                                                                                                                                                                                al. Paweł Skóra