Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości!” – Tak mówił do wszystkich św. Jan Paweł II w 50 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Jakże te słowa są dziś aktualne?!
Każdego z nas mocno dotknęła sytuacja na Ukrainie. Rozpoczęta wojna nie przynosi nic dobrego, a jedynie zniszczenie, śmierć i cierpienie niewinnych ludzi. W tym wszystkim zauważamy jednak ogrom dobra, Bożej opieki oraz pospolite ruszenie tysięcy ludzi dobrej woli, które jest wręcz niewyobrażalne. 
 
Jako Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego pragniemy włączyć się we wspólną pomoc Narodowi Ukraińskiemu w następujących formach, do których zapraszamy również innych:
 
 
 
RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU
? Od poniedziałku (28.02.) zapraszamy o godz. 16:00 do naszego kościoła seminaryjnego na wspólną modlitwę różańcową o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie, dotkniętej działaniami wojennymi.
?️? Módlmy się wspólnie, aby miłość, przebaczenie i pokój zwyciężyły nienawiść!
➡️ Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym leży na sercu ta szczególna intencja! Zaproszenie kierujemy także do różnych wspólnot i grup modlitewnych działających w Kielcach o włączenie się w tę akcję modlitewną!
➡️ Zachęcamy do zgłoszeń wspólnot, które w danym dniu pragną przewodniczyć modlitwie.
 
Każdego dnia w Kościele Seminaryjnym, podczas Mszy Świętej prosimy Dobrego Boga o pokój za naszą wschodnią granicą oraz śpiewamy suplikację.
 
 
 
 
 
 
#NA POMOC UKRAINIE
W naszym Seminarium na furcie, można złożyć dary, które będą przeznaczone uchodźcom z Ukrainy.
Co możesz przynieść:
* produkty żywnościowe o długim terminie przydatności,
* środki higieny,
* słodycze
* środki opatrunkowe i przeciwbólowe
* koce, ręczniki, 
Nie przyjmujemy ubrań!
 
Termin składania produktów: 26.02.-14.03. 2022 r.
 
Za wszelką modlitwę, dobroć i otwartość serca dziękujemy! Razem możemy więcej.