Czcigodni Księża Duszpasterze, drodzy Parafianie

Zakończyła się pierwsza część dni seminaryjnych, które odbyły się w ostatnich miesiącach w dwóch formach: jesienią niestety bez udziału alumnów i przełożonych z racji nasilonej drugiej fali epidemii. W styczniu udało się nam już osobiście odwiedzić parafie dekanatów kieleckich, Bodzentyna, Chęcin, Daleszyc, Masłowa i Zagnańska. W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w

Kielcach z wdzięcznością dziękuję zarówno za trud odczytania w naszym imieniu listu powołaniowego, jak i przyjęcie nas i podzielenie się parafialną gościnnością.

Jestem przekonany, że wciąż wielką wartość stanowią dni seminaryjne w tradycyjnej formie. Obecność alumna, który daje świadectwo swoją osobą, modlitwą i słowem o działaniu łaski Bożej w sobie, jest tym, co trudno zastąpić; co oddziałuje budująco na niego samego i na parafian. Z drugiej strony w rzeczy samej każdy duszpasterz na co dzień w jakiś sposób reprezentuje swoją Alma Mater.

Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszelką życzliwość: dar modlitwy za powołanych i o nowe powołania oraz za wsparcie materialne. W sposób szczególny dziękuję członkom Grona Przyjaciół i Sympatyków WSD, którzy na co dzień duchowo żyją sprawami naszego Seminarium.

W pierwszy czwartek lutego (4.02.2021) w bazylice katedralnej w Kielcach o godzinie 6:30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji naszych Przyjaciół transmitowana przez Radio eM.

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem,

ks. Paweł Tambor

Rektor WSD w Kielcach