Od rozpoczęcia akcji już 91 osób adoptowało kleryka. Większość osób decyduje się na roczną adopcję. Jednak są i tacy, którzy adoptują kleryka do końca seminarium, czy nawet zobowiązują się do otaczania modlitwą do końca swojego życia. Znaczna większość jest z naszej diecezji jednak zdarzają się też adoptujący z Warszawy, Radomia, Łodzi czy nawet z Nottingham znajdującego się w Anglii” – pisze w podsumowaniu alumn Paweł Cieplewicz (prowadzący zapisy do uczestnictwa w akcji Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach).

Inicjatywą zainteresowały się także lokalne media, m.in. TVP 3 Kielce. Chętni mogą obejrzeć przygotowany przez redakcję materiał pod linkiem: Można… adoptować kleryka. Chodzi o modlitwę (tvp.pl) „Chcemy, aby osoby spoza seminarium towarzyszyły klerykom w tej niełatwej drodze (…)” – podkreślił w wypowiedzi dla TVP 3 Kielce ks. Kamil Banasik, prefekt alumnów. Słowa księdza prefekta ukazują również cel akcji.

Warto podkreślić, że obecnie w seminarium jest 38 kleryków, a liczba modlących się za nich wciąż rośnie. Dziękując za każdą formę wsparcia modlitewnego, wciąż prosimy o nieustanną – tak bardzo nam potrzebną – modlitwę. 

                                                                                             al. Paweł Skóra