Dnia 23.03.22r. odbyła się Piesza Pielgrzymka kleryków i przełożonych do parafii Św. Józefa Robotnika. Główną intencją z jaką alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach pielgrzymowali była prośba o nowe i święte powołania kapłańskie. Podczas drogi wspólnota klerycka wraz z przełożonymi z ks. Rektorem na czele modliła się modlitwą różańcową i śpiewem pieśni pasyjnych.

W Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach o godz. 18.00 odbyła się Msza Święta. Przewodniczył jej bp Jan Piotrowski. Msza Św. Była także zwieńczeniem Nowenny do Świętego Józefa. Uczestniczyli w niej członkowie Ruchu Czystych Serc. Ks. biskup w homilii zachęcił do podsycania pragnienia prawdy jakie zaspokoić może tylko wiara i rozum. Przytoczył przykłady osób żyjących ideałami wolności i prawdy, miłości i nadziei. Były to bł. Carlo Acutis i bł. Karolina Kózkówna.

Po zakończonej Mszy Świętej ks. Dariusz Węgrzyn, moderator Ruchu Czystych Serc w diecezji kieleckiej poprowadził konferencję o czystości. Ks. Węgrzyn mówił że trzeba czerpać siłę do kochania z źródła miłości jakim jest Bóg. Kochać w sposób wolny to nigdy nie stawiać siebie w centrum. “Nigdy nie ulegaj rozpaczy bo odbiera ci nadzieję (…) Bóg nigdy się nami nie gorszy” – powiedział ks. Dariusz Węgrzyn. Zacytował słowa Listu Apostolskiego Patris corde: “Bóg może sprawić że kwiaty zakwitną między skałami”.

al. Paweł Skóra