Trzeci kapłan z regionu i piąty Polak. Ksiądz dr hab. Marcin Kowalski, z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, dołączył do grona Papieskiej Komisji Biblijnej.

Ksiądz dr hab. Marcin Kowalski jest kolejnym z księży profesorów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, który znalazł się w składzie Papieskiej Komisji Biblijnej. Pierwszym Polakiem, nominowanym przez papieża Benedykta XVI, był powołany w listopadzie 2009 roku ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk. 

Ks. dr hab. Marcin Kowalski pochodzi z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. W Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach prowadzi zajęcia ze Starego Testamentu z alumnami roku III, IV, V i VI. Na początku swojej 5-letniej kadencji ksiądz dr hab. Marcin Kowalski zajmie się głównie tematyką życia św. Pawła.

Warto dodać, że dołączenie do Papieskiej Komisji Biblijnej jest dużym wyróżnieniem. Utworzono ją blisko 120 lat temu. Jej zadaniem jest decydowanie o stanowisku Kościoła wobec Biblii.

Relację nagraną przez TVP 3 Kielce z okazji powołania księdza dr hab. Marcina Kowalskiego można obejrzeć pod linkiem: Ksiądz Marcin Kowalski z diecezji kieleckiej zasiądzie w Papieskiej Komisji Biblijnej (tvp.pl)

                                                                                                                                                      al. Paweł Skóra