W dniu dzisiejszym podczas Mszy Świętej w kaplicy Św. Stanisława Kostki w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach o godzinie 7.00 alumni: Mateusz Wójcik i Piotr Kozłowski przyjęli posługę akolitatu. Głównym celebransem liturgii był bp Marian Florczyk.

Słowo do zebranych księży i kleryków wygłosił o. Marian Zawada OCD, który prowadzi rekolekcje październikowe w seminarium w czasie od 19.10.21 do 23.10.21r. Nawiązał do patrona dnia dzisiejszego, Jana Pawła II, przytaczając jego zasługi, a wśród nich: rozprawienie się z komunizmem i przyciągnięcie wielu ludzi do Kościoła.

Przedstawił również pogląd kard. Ratzingera o dwóch świętych kobietach w życiu papieża polaka: Teresie z Lisieux i Edycie Stein, które formowały u papieża drogę ufności. Nadmienił że Karolowi Wojtyle od dziecka aż do śmierci towarzyszył szkaplerz oraz zachęcił do bardziej przenikliwego widzenia rzeczywistości, poprzez znajdowanie czasu na pogłębianie tajemnicy własnego człowieczeństwa.

Tuż przed błogosławieństwem i rozesłaniem jeden z nowych akolitów al. Piotr Kozłowski złożył wyrazy wdzięczności bp Marianowi za udzielenie posługi oraz wszystkim zebranym księżom i klerykom za ich obecność, po czym wręczył drobny upominek bp Marianowi Florczykowi.

 

                                                                                                                                                       al. Paweł Skóra