Ten, którego miałeś kiedyś za przyjaciela okazało się że zawiódł, zdradził, zabawił się tobą. Mówię o tym byśmy zrozumieli Jezusa, Jego ból, Jego zdrady, Jego opuszczenie i Jego samotność, byśmy w Jezusie odnaleźli samych siebie.”

Tymi słowami biskup Marian Florczyk posłużył się na początku swojej homilii w uroczystą Mszę Świętą Niedzieli Palmowej o godzinie 11.00, której przewodniczył.

W homilii biskup mówił o: różnicy przyjaźni człowieka z człowiekiem i Boga z człowiekiem, relacji z Jezusem, która pozwala nam zrozumieć bardziej samych siebie oraz ludzkich planach na wspaniałe życie i stojącym im przekornie Krzyżu Chrystusowym. Na koniec zachęcił do uświadomienia sobie kim chcemy być dla Jezusa ale i drugiego człowieka.

Mszę Świętą „wzbogaciła” Pasja według Św. Mateusza zaśpiewana przez chór seminaryjny z solistami: ks. Miłoszem Hołdą, ks. Pawłem Rejem i Mariuszem Bednarzem. Poniżej można obejrzeć zamieszczony film zawierający śpiew Pasji według Św. Mateusza w wykonaniu chóru seminaryjnego i solistów.

https://www.youtube.com/watch?v=cz5iNidwRv4http://

al. Paweł Skóra

 

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z witryny Radia eM Kielce, można tam również zobaczyć inne zdjęcia: https://emkielce.pl/kosciol/biskup-marian-florczyk-bol-chrystusa-to-bol-wspolczesnego-czlowieka