Ostatni dzień skupienia w roku akademickim 2020/2021, trwający od 11 czerwca do 12 czerwca poprowadził o. Adam Wilczyński, pełniący rolę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Dzień skupienia rozpoczęło nabożeństwo pokutne, po której ojciec wygłosił pierwszą konferencję.

Podczas trzech konferencji wygłoszonych podczas dnia skupienia o. Adam omówił trzy psalmy 51, 91 i 95. Dzieląc się swoimi przemyśleniami mówił o: naszym doświadczaniu zła w życiu i Bożej Łasce jako ratunku, Bożym zamiarze aby wyrobić w człowieku poczucie że jest On przy nim obecny oraz modlitwie Uwielbienia jako najdoskonalszej modlitwę, bo będącej „wolnym darem”.

Na zakończenie dnia skupienia 12 czerwca 2021 roku o godzinie 12.00 w kaplicy Św. Stanisława miała miejsce Msza Święta, której o. Adam przewodniczył. W homilii mówił o pierwszych myślach po przebudzeniu, które powinny dążyć ku Bogu. Zwrócił uwagę na sens objawienia się człowiekowi Boga w sposób niepełny i świątyni jako miejsca w, którym szczególnie można doświadczyć Bożej obecności oraz na łaskę Bożą cenniejszą od życia ziemskiego.

Na końcu Mszy Świętej o. Adam otrzymał serdeczne podziękowania skierowane do niego przez przedstawiciela alumnów dk. Marcela Musiała.

al. Paweł Skóra