W dniach 15–16.01.2021r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbył się dzień skupienia. Rozpoczęło go nabożeństwo pokutne o godzinie 15.00. Jednodniowe rekolekcje poprowadził ks. Zbigniew Sobolewski. Tematami przewodnimi konferencji były: Bóg zapominający grzechy ukazany w przypowieści o synu marnotrawnym oraz odpowiedź na pytanie: dlaczego warto się modlić i z jakich przyczyn mamy trudności z modlitwą?

Na ostatniej konferencji – prowadzący – opowiedział na czym polega Dzieło Pomocy „Ad Gentes”; wspierające działalność misjonarzy, którego jest przedstawicielem. Zachęcił także do modlitwy za misjonarzy.

Na zakończenie Dnia Skupienia – 16.01.2021 r. – o godzinie 12.00 została odprawiona Msza Święta. W homilii przewodniczący Mszy Świętej – ks. Sobolewski – podkreślił, że Jezus Chrystus, który w odczytanej Ewangelii powołał Lewiego, przyszedł aby ratować grzeszników i wyprowadzić ich z grzechu. Zaznaczył także, że Bóg kocha wiecznie, nigdy nie przestanie.

Tuż przed błogosławieństwem, na koniec Mszy Świętej, alumn Marcel Musiał w imieniu całej wspólnoty seminaryjnej złożył podziękowania na ręce księdza rekolekcjonisty i wręczył mu drobny upominek.

                                                                                                                                                                                  al. Paweł Skóra