Idea

Kieleckie Forum Myśli Chrześcijańskiej Studnia to inicjatywa grupy Profesorów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, pod patronem Biskupa Ordynariusza Diecezji Kieleckiej. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 listopada 2014 r. W pierwszej swojej odsłonie Studnia była dialogiem czterech dyscyplin: filozofii, teologi, duchowości i nauk społecznych. 

W nowej edycji chcemy zaproponować całościowe wprowadzenie do podstawowych zagadnień filozofii i teologii. Studnia ma pozwolić na zbudowanie całościowego, spójnego obrazu rzeczywistości widzianej z perspektywy wiary. Ten uporządkowany cykl wykładów i zajęć został podzielony na cztery moduły, które poprzedzi moduł wstępny, pozwalający przyswoić sobie podstawowe narzędzia potrzebne do zgłębiania teologii. 

Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu, w soboty, w salach wykładowych Seminarium Duchownego w Kielcach. Każde takie spotkanie będzie koncentrować się wokół jednego tematu i trwać będzie 6 godzin wykładowych po 45 minut. W przerwie zapewniamy kawę, ponieważ, jak wiadomo, łaska buduje na naturze, a natura na kofeinie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • PDF
  • Twitter