2 grudnia. Na co komu filozofia i logiczne myślenie?

W sobotę, 2 grudnia, w sali teologicznej Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbędą się drugie w tym roku akademickim zajęcia Studni. Tym razem na warsztat bierzemy filozofię i logikę.
 
Niektórzy uważają, że traci się od niej rozum, inni – że tylko czas. Dlaczego więc od swoich początków w Grecji, w  VII wieku przed Chrystusem, filozofia wciąż rozpala umysły ludzi? Czy takie postacie jak Sokrates, Platon i Arystoteles mogą wciąż inspirować? Jak się uprawia filozofię dzisiaj? O tym wszystkim będzie mówił ks. dr Miłosz Hołda, który na co dzień pracuje na Katedrze Filozofii Człowieka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. O tym, jak takie rozumowe dociekania mogą pomóc wierzącemu, uczestnicy dowiedzą się poznając stanowisko św. Tomasza z Akwinu. Z kolei ks. dr Paweł Tambor opowie o pożytkach płynących z nauki logiki. Jak używać jej reguł, by nasze codzienne dyskusje były bardziej owocne? I czy można nauczyć się logicznego myślenia?
 
Zajęcia trwające od 9.00 do 14.00 są bezpłatne i otwarte dla wszystkich, którzy nie boją się myśleć – od gimnazjalistów po seniorów. Zapewniamy kawę i herbatę. Wszystko wskazuje na to, że stanie się to tradycją 🙂
Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • PDF
  • Twitter